Voca Parlour

Forum dla wszystkich entuzjastów Vocaloid!


#1 2011-11-19 09:59:59

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Do sprzedaży wchodzi CUL

CUL (wymowa: kal) jest nowym żeńskim Vocaloidem od znanej nam już firmy INTERNET Co., Ltd., która zajęła się również produkcją Gakupo i GUMI. Początkowo CUL była maskotką VOCALO Revolution (program telewizyjny związany z Vocaloid). Dawczynią jej głosu jest Kitamura Eri, japońska piosenkarka i seiyuu.
Oto jej piosenki demo (właściwie są to piosenki demo GUMI V3, tylko śpiewa je CUL). Niestety, o jej głosie nie można na razie dużo powiedzieć właśnie dlatego, że śpiewa ona piosenki GUMI, najprawdpodobniej z identycznie ustawionymi parametrami, przez co można ją łatwo pomylić z GUMI... Mam nadzieję, że dadzą jeszcze jakieś oryginalne demo dla niej. Design CUL w całej swojej okazałości można obejrzeć tutaj.


Offline

 

#2 2011-11-19 20:59:22

 Rinto

Oddany fan

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 190
WWW

Re: Do sprzedaży wchodzi CUL

Pierwsza: meh. Ta piosenka zupełnie do niej nie pasuje, a jeżeli ma takie same parametry jak GUMI to gorzej dla niej.
Druga: meh trochę mniejszy. Piosenka bardziej na jej skalę głosową.
Z CUL jest problem - brzmi jak jakiś tam UTAU, a nie jak Vocaloid trzeciej generacji.
To trochę dziwne, bo Miku, która jest jednym z pierwszym Vocaloidów ma najbardziej uniwersalnym i wyraźny głos. To sprawia, że jestem trochę negatywnie nastawiona do nowych wydań.
Imidż też niezbyt, wygląda jak Kyoko Sakura z Madoki.

Niech wyjdą jej prawdziwe Dema, to wtedy będzie można lepiej ją ocenić.

Offline

 

#3 2011-11-20 08:13:41

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Re: Do sprzedaży wchodzi CUL

No niestety, pojawia się coraz więcej Vocaloidów z takim mało rozpoznawalnym głosem. Ale może w oryginalnych piosenkach będzie brzmiała lepiej.

Offline

 

#4 2011-11-20 20:26:24

 Rinto

Oddany fan

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 190
WWW

Re: Do sprzedaży wchodzi CUL

Jak dla mnie to powinni zająć się ulepszaniem starych albo wymyślić coś na prawdę oryginalnego. I tak wszyscy piszą piosenki dla tych pierwszych Vocaloidów.

Offline

 

#5 2011-12-23 21:45:44

 misscatchrene

Master

Skąd: Wielmoża, powiat Krakowski
Zarejestrowany: 2011-12-23
Posty: 265

Re: Do sprzedaży wchodzi CUL

Faktycznie, jak Sakura. Też o tym myślałam. Lubię ją ogólnie, ale sam design jest niesamowity. A jeśli jak UTAU, to bardzo dobre UTAU
Te piosenki może nie są jej, ale zawsze więcej materiału do oceniania :3







Myślę, że wystarczy ^^

Ostatnio edytowany przez misscatchrene (2012-01-14 19:27:24)


http://fc08.deviantart.net/fs71/f/2011/353/a/e/ia_signature_by_halfi_chan-d4jky2y.png

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl