Voca Parlour

Forum dla wszystkich entuzjastów Vocaloid!

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Komputery

  • Index
  •  » Newsy
  •  » Pierwszy angielski VOCALOID3

#1 2011-11-13 10:54:46

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Pierwszy angielski VOCALOID3

Wiadomo było już jakiś czas temu, że takowy się pojawi już sporo wcześniej, ale dopiero wczoraj poznaliśmy jego projekt i głos. Oliver jest wynikiem kolaboracji dwóch firm: znanej z produkcji angielskich Vocaloidów firmy PowerFX oraz nowa firmy o nazwie VocaTone. Wiadome jest, że dawcą głosu Olivera jest 13-letni brytyjski chłopiec. Jednak jego tożsamość nie zostanie ujawniona ze względu na to, że jest niepełnoletni.



Komentarz ilustratorki Olivera:
"Głównymi inspiracjami na jego strój były mundurki noszone przez Vienna Boys Choir (czyli wiedeński chór chłopięcy) oraz rodzaj ubrań noszonych przez chłopców i mężczyzn z arystokracji w wieku XVIII i na początku wieku XIX. Kiedy powierzono mi zadanie zaprojektowanie wyglądu Olivera powiedziano mi, że będzie "klasycznym" Vocaloidem, więc naturalnie jego projekt też musiał być klasyczny.
Ma on bandaże, aby utrzymać tematykę "potworów", z której znana jest firma PowerFX. Szwy [medyczne] nie pasowały do niego, stąd też postanowiłam użyć bandaży.
Bardzo późno zauważyliśmy, że Oliver jest podobny do Olivera Twista. A więc ich podobieństwo to czysty przypadek. 8P
James (czyli ten ptaszek; został tak nazwany przez fanów Olivera jeszcze zanim znany był jego wygląd) został narysowany wzorując się na zdjęciach czyżów złotawych (bo taki jest gatunek Jamesa). Oliver nie był na niczym wzorowany."


Osobiście jestem pozytywnie zaskoczona zarówno jego wyglądem jak i głosem. Jego wymowa nie jest idealna, ale ma realistyczny głos.

Offline

 

#2 2011-11-13 14:31:41

KaiitoVoca

Fan

37332216
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 64

Re: Pierwszy angielski VOCALOID3

no nie powiem głos ma dobry przyjemnie się go słucha bynajmniej lepszy ma głos od większości jak nie od wszystkich chłopaków z Vocaloidu. a wiadomo, kiedy wejdzie tak dokładnie ?


http://30.media.tumblr.com/tumblr_m281yfJgS71r1sfpho3_250.gif

Offline

 

#3 2011-11-13 15:06:45

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Re: Pierwszy angielski VOCALOID3

Jak na razie nie wiadomo.

Offline

 

#4 2011-11-13 15:18:09

KaiitoVoca

Fan

37332216
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 64

Re: Pierwszy angielski VOCALOID3

aha szkoda tak samo nie wiadomo z Ring Suzune nie ? bo obie postacie zapowiadają się ciekawie tylko pytanie czy one wejdą w ogóle ? bo dają demo żeby sprawdzić czy podoba się fanom dana postać i głos a jak nie zbierze wystarczająco dużo "głosów" to będzie to na tyle..... ta ?


http://30.media.tumblr.com/tumblr_m281yfJgS71r1sfpho3_250.gif

Offline

 

#5 2011-11-13 15:35:49

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Re: Pierwszy angielski VOCALOID3

Skąd taki pomysł? Nie było jeszcze przypadku, żeby zapowiedziany Vocaloid nie wszedł do sprzedaży. Były przypadki, że zaczynali je sprzedawać później niż zaplanowane, ale prędzej czy później na pewno się pojawią, tylko jak na razie nie ma ustalonych dat. Co do Ring, to jestem pewna, że jeszcze ją doszlifowują i tak dalej.


EDIT: Ring wychodzi 12 grudnia.

Offline

 

#6 2011-11-13 17:34:27

 Rinto

Oddany fan

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 190
WWW

Re: Pierwszy angielski VOCALOID3

Ale fajnie, drugiego szotę już mamy =^.^= przepraszam

Mi sie bardzo podoba jego wykonanie "Scarborough Fair". Niby jest taki nienaturalny pogłos, ale ogólnie brzmi dobrze i wyraźnie. I cieszę się, że będzie "klasycznym" Vocaloidem. Jakby nie patrzeć - brakowało takiego. Niech ludzie nie myślą, że Voc'sy to tylko dziewczynki śpiewające słitaśny pop~.
Po za tym, podoba mi się jego avatar. Ogólnie lubię tego typu stroje... i te bandaże <3. Tak więc, podobieństwo do Oliviera Twista jest jak najbardziej IMHO wskazane.

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Pierwszy angielski VOCALOID3

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.plclan olimp