Voca Parlour

Forum dla wszystkich entuzjastów Vocaloid!


  • Index
  •  » Newsy
  •  » Pierwsze hiszpańskie Vocaloidy

#1 2011-11-06 12:25:54

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Pierwsze hiszpańskie Vocaloidy

21. października b.r. odsłoniono nam dwa nowe głosy Vocaloid wykorzystujące program Vocaloid3 - Bruna i Clarę. Zostali stworzeni przez firmę o nazwie VoctroLabs i są pierwszym Vocaloidami śpiewającym w języku hiszpańskim. Wygląda jednak na to, że da się sprawić, aby Bruno i Clara śpiewali w języku japońskim (chociaż ich wymowa oczywiście nie jest idealna). Program wejdzie do sprzedaży w grudniu tego roku.
Oto jedna z ich piosenek demo!



Jak można przeczytać na oficjalnej stronie VoctroLabs:
"Dobra wiadomość jest taka, że wiele osób było podekscytowanych faktem, że Vocaloid będzie dostępny w języku hiszpańskim. Jedną z zalet wciąż powtarzaną była wysoka jakość głosów i wyraźna wymowa. Większości słuchaczy podobały się głosy same w sobie, zwłaszcza "dojrzały i męski" głos Bruna.
Jednakże otrzymaliśmy także wiele krytyki związanej z rysunkami użytymi przez nas na naszej stronie i filmikach do "Juntos Tú y Yo". Oczekiwaliśmy, że niektórzy nie będą zadowoleni z zerwania z konwencją projektów postaci w stylu anime/mangi, kojarzonej z produktami Vocaloid. Odzew był jednak naprawdę duży i tak jak to często w Internecie jest, ujęty w dość ostry sposób (oczywiście nie bierzemy sobie tego za bardzo do serca). Wiele osób spytało nas, czy są to ostateczne projekty i czy będę mogli wziąć udział w projektowaniu nowych postaci. Na chwilę obecną nie będziemy wydawać żadnych oficjalnych oświadczeń na ten temat, ale bądźcie czujni...
"

Co o nich sądzicie? Mi osobiście nie przeszkadzają te nie-animowate projekty. Jednak wg mnie mogłby wyglądać nieco lepiej. Co do samych głosów, to głos Clary jest taki... przeciętny. Bruno brzmi lepiej.

Offline

 

#2 2011-11-06 21:01:44

error

Nowy

5861177
Zarejestrowany: 2011-11-06
Posty: 10

Re: Pierwsze hiszpańskie Vocaloidy

Mi się podobają ich głosy, a co do projektów postaci to raczej mnie to nie obchodzi bo fani i tak swoje rysować będą :3


http://img856.imageshack.us/img856/6582/autorciwidzi.png

Offline

 

#3 2011-11-07 15:02:35

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Re: Pierwsze hiszpańskie Vocaloidy

No tak, o fanartach nie pomyślałam, ale też racja~.

Offline

 
  • Index
  •  » Newsy
  •  » Pierwsze hiszpańskie Vocaloidy

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl