Voca Parlour

Forum dla wszystkich entuzjastów Vocaloid!


#1 2011-12-22 23:40:24

 Rinto

Oddany fan

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 190
WWW

Vocaran 2011

Mamy już Vocarany na 2011, czyli 50 najczęściej oglądanych na NND Vocsowych piosenek, dodanych w bieżącym roku.
Jak wrażenia?

Well, cieszę się, że w miarę wysoko są Mousou Sketch, Remote Control, Rotten Heresy and Chocolate i oczywiście Unhappy Refrain *łiii* (trzecie miejsce dla mojej ostatniej fazy, niezbyt zaskakujące, ale ucieszyć się można). Osobiście dałabym wyżej Karakuri Burst, Judgment of Corruption i może też Dream Eater'a.
O FREELY TOMORROW nawet nie słyszałam, więc nie wiem co to-to robi na czwartym, noale i tak nie przebije to drugiego miejsca Senbon Sakury, którą trawię tylko podaną w coverach. I Karakuri Pierrota na którymśtamalewysokim miejscu. Już wiadomo dlaczego swego czasu taka była na to faza u utaite.
Właściwie się cieszę: jest wowaka, mothy, DECO*27, dużo 40m-P (właściwie trochę za dużo). Jest ok.

Vocaran jest dostępny tutaj:

Offline

 

#2 2011-12-25 19:44:03

 piniako

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 183
WWW

Re: Vocaran 2011

Cóóóż. Zawiodła mnie pozycja ReACT, Monochrome Dream Eater, Lei... ale przede wszystkim Karakuri Burst. Serio, miejsce 37.?! ;____; Nie pojmuję tego. Nie pojmuje też np. wysokiej pozycji Suki Kirai, bo ta piosenka wcale mnie nie zachwyciła. Tyczy się to tym bardziej Karakuri Pierrot, bo ta piosenka też mnie nie tyka. I Kagerou Days. A taki był o tę piosenkę szum.

Cieszę się natomiast z dość wysokiego miejsca Shiryoku Kensa, ponieważ ostatnio mam na to fazę, z Mousou Sketch w sumie również. No i Alice in Musicland. W sumie aż tak za tym nie przepadam, ale na pewno się nad tym napracowano, jakby nie patrzeć piosenka ma 12 minut a jest dobrej jakości.

Strasznie zaskoczyła mnie wysoka pozycja Juumensou. Wiedziałam, że to popularna piosenka, ale nie aż tak. Ale nie powiem, że się nie należy.

No a Senbonzakura na drugim miejscu mnie wręcz zszkowała, bo jest to piosenka, która wyszła naprawdę dość niedawno, a też nie wzbudziła we mnie żadnych uczuć. A jeśli już jakieś, to negatywne. Bleh. O Panda Hero już nie wspomnę. Ale widocznie mam dziwny gust.

Tak ogółem: napotkałam mnóstwo nowych, nieznanych mi piosenek, więc w sumie ciekawie się tego słuchało, ale jeśli miałabym zrobić własny ranking, to zapewne wyglądałby z deczka inaczej.

No i ten ranking przypomniał mi też o wielu piosenkach, których wcześniej słuchałam, ale odeszły w zapomnienie.

Offline

 

#3 2011-12-27 11:55:39

 Rinto

Oddany fan

Skąd: Warszawa
Zarejestrowany: 2011-11-07
Posty: 190
WWW

Re: Vocaran 2011

Dla mnie Panda Hero brzmi praktycznie jak Matryoshka, która jest fajna, ciekawa i "inna", ale razem z PH tworzą trochę nudnawy duet.
Suki Kirai nie ma... melodii. Oprócz tych kilku wersów na początku, które da się zanudzić, reszta to takie smęcenie.

Heh, teraz czekamy na Vocaran 2012 (o ile świat się nie skończy). Może lepiej wypadnie.
Przyznaję, te wszystkie niskie miejsca Karakuri Bursta i tym podobnych dobrych piosenek, rekompensuje Unhappy Refrain na trzecim. Przepraszam za nieznośnego wowaka-tarda jakim jestem.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
GotLink.pl